تبلیغات
فعالیتهای آموزشی آموزگاران دبستان غیردولتی پسرانه ماه بنی هاشم - بررسی تشویق قرآن با هماهنگی اولیا
فعالیتهای آموزشی آموزگاران دبستان غیردولتی پسرانه ماه بنی هاشم
نوشته شده در تاریخ شنبه 9 دی 1391 توسط سید مجید مدنیان
همانطور که می دانید مقام معظم رهبری در روز معلم سال 1358 در بیاناتی کاملاً صریح و شفاف درباره ضرورت توجه متولیان تعلیم و تربیت کشور به جایگاه قرآن کریم در وزارت آموزش و پرورش فرمودند:
مسئله ای که باید به آن اهمیت داده شود قرآن در آموزش و پرورش است که مهجور واقع شده علت این است که در دورانی طولانی قرآن در آموزش و پرورش به خصوص در آن سنین یادگیری مهجور بوده یا اصلاً وجود نداشته است بنابراین باید حرکت قرآنی در آموزش و پرورش نهادینه شود و نیازمند تحول است.
نقش اولیای دانش آموزان در فرایند یاددهی - یادگیری درسی مانند قرآن اگر بی بدیل نباشد بی نظیر است. مهم ترین نقش ایشان ، نقش الگویی است. اساساً یکی از علل عدم انس دائمی دانش آموزان با قرآن کریم به این مساله بر می گردد که اکثر والدین در این زمینه کوتاهی کرده اند و در نتیجه برای فرزندشان الگوی مناسبی نبوده اند. از این رو جادارد  حوزه های ستادی و اجرایی برای آموزش والدین دانش آموزان بیش از این برنامه ریزی و چاره اندیشی شود و نیز مناسب است مدارس در ابتدای سال تحصیلی به برگزاری جلسه آموزش خانواده با موضوع آموزش قرآن دانش آموزان اقدام نمود و شاید بهترین یا موثرترین و در عین حال راحت ترین راه تربیت قرآنی دانش آموزان این است که با خواندن روزانه قرآن عملاً برای فرزندتان الگو باشید.
فرزندان عزیزتان باید با تشویق ها و راهنماییهای لازم و به موقع آمادگی یادگیری قرآن را احساس کنند، از این رو تشویق به موقع و ایجاد احساس موفقیت در او دو کلید طلایی در کسب موفقیت آنها است.
  • حفظ سوره های کتاب الزامی نیست ولی اگر فرزند شما حفظ سوره های کتاب علاقه نشان می دهد او را به انجام این کار تشویق کنید این امر زمینه مشارکت او را در مسابقات قرآن مدرسه نیز فراهم می کند.
  • هیچ وقت به کودک خود سخت نگیرید. بلکه موفقیت های او را ارج نهید و با ملاطفت ، نرمی ، صبر و حوصله به او کمک کنید تا ضعف های خود را جبران کند.
  • با مشارکت فعال در برگزاری مراسم های قرآنی مدرسه در تربیت دینی فرزندتان سهیم باشید و به یاد داشته باشید نقش شما در پیگیری و نظارت شما بر حسن اجرای آموزش درس قرآن بسیار موثر است.

همچنین رعایت نکاتی چند در توفیق معلم در دستیابی به اهداف تدریس در قرآن می افزاید.

توفیق خود را فقط از خدا بخواهید.

همیشه  دانش آموزان را به لطف و رحمت خداوند امیدوار کنید.

احترام مضاعف، دانش آموزان در کلاس درس و پرهیز از عصبانیت برخورد نا مناسب

تشویق دانش آموزان ضعیف و پیداکردن نقاط قوت اخلاقی آنها و تقویت این نقاط.
طبقه بندی: کلاس پنجم، 
درباره وبلاگ
موضوعات
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ