تبلیغات
فعالیتهای آموزشی آموزگاران دبستان غیردولتی پسرانه ماه بنی هاشم - روشهای یادگیری ریاضی
فعالیتهای آموزشی آموزگاران دبستان غیردولتی پسرانه ماه بنی هاشم
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 11 دی 1391 توسط سید مجید مدنیاناز آن جا که پیشرفت روز افزون صنعت و تکنولوژی در جهان پهناور رو به افزایش است نیاز و ضرورت و جایگاه ریاضیات ابتدایی بیشتر احضاض می گردد. آموزش ابتدایی در شکل گیری مفاهیم ریاضی نقش اساسی دارد.
برنامه ریزی، تغییر کتب ریاضی، تغییر روش های تدریس از مهم ترین ارکان تدریس و نهادینه ساختن مفاهیم ریاضی در دوره ابتدایی هستند که در جلسه مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت.
اهداف آموزش ریاضی در دوره ابتدایی
  1. ایجاد توانایی برای انجام محاسبات عددی در زندگی روزمره
  2. پرورش نظم فکری و درست اندیشیدن از طریق آموزش به کار بردن صحیح دانسته ها برای به دست آوردن نتیجه ها
  3. ایجاد توانایی در انجام دادن محاسبات ذهنی و حدس و تخمین زدن کمیت ها در حدود نیازهای زندگی روزمره
  4. آموزش ریاضیات مورد نیاز در رابطه با سایر دروس
  5. ایجاد توانایی درک محتوای ریاضی و نوشتن مفاهیم

برای رسیدن به این اهداف در دوره ابتدایی با توجه به حرکت جدیدی که در زمینه توسعه برنامه علوم ریاضی در قرن اخیر ایجاد شده است به آموزش ابتدایی اهمیت زیادی قائل شده اند قدرت یادگیری دانش آموزان در دوره ابتدایی پیش میزانی است که در کتب استاندارد منظور شده و آموزش ریاضی سنتی جوابگوی نیازهای دانش آموزان امروز نخواهد بود به همین دلیل تغییر و دگرگونی در برنامه های دوره ابتدایی و کتب ریاضی و همچنین تغییر اساسی روش های تدریس در دوره ابتدایی نقش به میزانی در آموزش مفاهیم ریاضی دارد.
یکی دیگر از موارد بحث در این جلسه توجه به زمان یادگیری کودک بود که انتخاب زمان مناسب برای آموزش هر مطلب ریاضی توسط معلم تشخیص داده می وشد به نحوی که با رشد عقلی یادگیرنده مناسب پیدا کند. در این صورت فشار غیر ضروری بر کودکی که هنوز آمادگی لازم برای آموختن مطلبی ندارد وارد نمی گردد از طرفی در آموزش مطالب ریاضی تأخیر بی مورد مجاز شمرده نمی شود. همچنین چگونگی حل مسائل و درک مفاهیم ریاضی از کلاس دوم ابتدایی آغاز می شود دانش آموز در کلاس دوم شروع به حل مسائل ساده می نمایند.طبقه بندی: کلاس دوم، 
درباره وبلاگ
موضوعات
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ